استعداد یابی و ارتقاء سلامتی 2 رویکرد مهم در حوزه ورزش مدارس کشور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

مهزاد حمیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کرج افزود: پرورش استعدادهای مختلف دانش آموزان مهمترین رسالت آموزش و پرورش است زیرا تربیت صحیح و کامل دانش‌آموزان به عنوان انسان‌های وارسته اصلی‌ترین هدف تعلیم و تربیت در ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 13 میلیون دانش آموز در سطح کشور جامعه هدف وزارت آموزش و پرورش را تشکیل می دهند، اظهار کرد: طرح‌ها و برنامه‌های مختلف معاونت‌های تربیت بدنی و سلامت استان ها بر پایه استعدادیابی و ارتقاء ضریب سلامتی تدوین ، برنامه ریزی ، هدایت و اجرا می شود.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید در حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اقدامات گسترده ای صورت گرفته است که نشان از حرکت رو به جلو ورزش و سلامت در مدارس کشور دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 21 درصد جمعیت دانش آموزی کشور درگیر چاقی و آسیب‌های ناشی از آن هستند، خاطر نشان شد: برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیردار در بین جامعه هدف آموزش و پرورش باید دامنه فعالیت های ورزشی را بالا ببریم.
حمیدی با اشاره به اینکه باید به سلامت، پویایی و تحرک دانش آموزان در خانه و مدرسه توجه ویژه کرد ،یاد آور شد: در مدارس باید ساعت درس تربیت بدنی افزایش یابد و همچنین کمبود چهار هزار نیروی انسانی در این حوزه برطرف شود.
وی تصریح کرد: در حوزه آموزش و پرورش به ویژه در زمینه فراگیر شدن فعالیت‌های ورزشی در مدارس تلاش می کنیم تا فدراسیون ورزش دانش‌آموزی را تقویت کنیم.
وی ادامه داد: فدراسیون دانش‌آموزی باید به یکی از مقتدرترین فدراسیون‌های ورزشی کشور تبدیل شود، که این مهم با برنامه‌ریزی و همت همگانی محقق می‌شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از مشارکت محوری، کیفی بودن، اخلاق محور بودن و تخصصی بودن فعالیت‌ها به عنوان دیگر ارکان چتر سیاستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یاد کرد.
حمیدی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید در همه شاخص های زیر مجموعه حوزه تربیت بدنی و سلامت در مدارس کشور رشد و توسعه یافته است ولی امیدواریم در دولت دوازدهم این نگاه تحولی و زیر ساختی مضاعف شود.
2819 / 6155 خبرنگار: مهین مالمیر ** انتشار دهنده: محمد عزیزپور

انتهای پیام /*
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 23:28
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123